nimed@nimed.ee | mtü eesti isikulooline indeks

Lihtpäring

Lihtpäring võimaldab otsida nime järgi ilma kasutajaks registreerimata või sisse logimata. Detailpäringu tegemiseks logige sisse või registreeruge kasutajaks.

?
?

Palume lahkesti teatada kõikidest vigadest ning teha parendusettepanekuid.

Vaata ka: KKK

Uudised

Andmebaasist

Andmestik on pidevalt täienev. Enamasti lisatakse andmeid kord kuus mitmetest andmekogudest korraga. Kasutaja andmetes on võimalik määrata uuritavate perekonnanimede nimekiri, mille andmebaasi lisandudes teavitatakse kasutajat. Andmebaasis hetkel olevate allikate nimekiri on leitav siit.

  • Andmebaasis on hetkel kokku 1 902 122 kirjet.
  • Uusi andmeid lisati viimati 31.05.2014.
  • Andmebaasi muudeti 03.03.2018.

Eesti Isikulooline Indeks

Eesti Isikulooline Indeks (EILI) koondab viiteid kõikvõimalikes raamatutes, andmebaasides, kartoteekides, arhiivimaterjalides leiduvatele isikunimedele. Isikunime leidumise vaatamine on tasuta, viite vaatamine on osalt tasuline, 40% juhtudel tasuta. Lisatasu eest on võimalik tellida enamike raamatute vastavatest lehekülgedest koopiaid ja andmekogudest väljavõtteid.

EILI esitab täpselt algandmetes leiduva nimekuju jm andmed. Sama inimese viiteid eri andmekogudes ei ole ühendatud, see jääb iga kasutaja enda uurimistööks. Eesmärk on vaid juhatada huviline algandmeteni ning võimaldada nendest hõlpsasti väljavõtteid saada. Samuti ei vastuta me algandmete vigade eest, kuid hea meelega parandame andmed oma viidetes.

Oodatud on kõik koostööpakkumised – oma andmebaasis olevaid isikunimesid on igaühel võimalik pakkuda indeksisse liitmiseks ning soovi korral on selle eest võimalik saada ka osa nende andmete vaatamisest saadavast tasust punktide näol. Samuti võite meiega koostöös mõned raamatud või arhiiviallikad indekseerida ning saada selle eest EILI punkte. Kirjutage nimed@nimed.ee.

Eesti Isikulooline Indeks on unikaalne projekt, mille tulemuste järele on püsinud vajadus juba pikemat aega. Nõukogude ajal oli sellise indeksi koostamine ja avaldamine võimatu. Nüüdseks oleme faksiimiletrükis uuesti välja andnud "Eesti biograafilise leksikoni" ja veel mõned 1930ndatel aastatel ilmunud biograafilised teatmeteosed, aga need ei asenda indeksi tüüpi teabesüsteemi.

—Peeter Tulviste, akadeemik

Toetajad

Teised toetajad

nimed@nimed.ee | tel: +372 5288329, +372 7420882 | Tiigi 10-51, 51003 Tartu